Стиль дизайну “Ампір”

ампир

«Ампір» в перекладі з французької мови означає «імперський стиль». Він являє собою рух епохи Високого класицизму в області архітектури і прикладного мистецтва . Ампір зародився у Франції в роки правління Наполеона Бонапарта. Активний розвиток ампірного стилю спостерігалося на початку 19-го століття, але після 30-х років йому на зміну прийшли еклектичні напрямки. Мета ампіру – втілення ідеології могутньої держави і представників влади, акцентування на силі непереможної армії.

Театральність в інтер’єрі і конструктивної організації будівель відносить ампірський напрямок до «королівських стилів». Головною особливістю будівель цього часу є наявність різних класичних деталей – пілястрів, ліпних карнизів, високих колон і т.д. Крім того, в ампірі присутні репродукції монументів періоду античності – лапи левів, міфічні сфінкси та інші композиції цього напрямку.

У ампірі дотримується симетричність і рівновага форм, все елементи декору розподіляються в суворої впорядкованості. Для нього характерне декорування дорогими деталями, присутність елементів на військову тематику, а також скульптурні та виразні композиції.

Ампірський стиль вважається останнім і завершальним етапом епохи класицизму, який виник у 2-й половині 18-го століття. У Франції почався процес відродження класицизму в період правління імператора Бонапарта. Відмінною рисою возродившегося руху став офіційний стиль, суть якого відобразилася в його офіційній назві. Ампір отримав досить широке поширення в країнах Європи і розвивався протягом перших 30-ти років 19-го століття. У Франції імперський стиль відбився в палацових інтер’єрах і меморіальних архітектурних будівлях. Для будівель в стилі ампір були характерні парадність і урочистість композицій.


https://katun.net.ua/alisa-seriya/

Подивитись усі стилі дизайну.

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.