Стиль дизайну “Мінімалізм”

minimalizm


Мінімалізм – напрямок в інтер’єрі, архітектурі і моді, що виникло в кінці 20-го століття. Модна течія характеризується ясністю і точністю, простотою і лаконічністю композицій. Представники мінімалізму використовують натуральні і промислові матеріали невеликих обсягів, нейтральних колірних рішень (сірий, чорний, білий), а також мають риси геометричних простих форм. Основою для виникнення цього напряму вважається функціоналізм і елементи конструктивізму.

В кінці 20-го століття спостерігалися стрімкі зміни в темпі життя людей того часу. Почали з’являтися нові технології (телефони, автомобілі), активно розвивається промислове виробництво. В архітектурі і інтер’єрах внутрішніх приміщень більше немає тієї розкоші, яка була властива елегантному модерну або стилю бароко.

Функціоналізм і конструктивізм стали зароджуватися тільки після 1920-х років. Метою цієї зміни стало створення спрощених конструкцій, які виконують виключно практичні функції. Зайва розкіш в період російської мінімалізму не вітали і вважалася пережитком буржуазного ладу. Дизайн меблевих гарнітурів відрізнявся строгістю геометричних форм, з цілковитою відсутністю яких би то не було прикрас.

Мінімалізм в країнах Європи з’явився тільки після 1960-х років. Він явив собою своєрідну реакцію на пересичення надто вже химерною розкоші, характерною для представників вищого і середнього класу суспільства. Поступово стали йти від химерності вікторіанського стилю, позбавлялися від темних тонів англійського стилю. Будинки в стилі мінімалізм відрізняються підвищеною функціональністю і простотою конструкцій.

Як вже було сказано вище, мінімалізм припускає відмову від помпезності. В інтер’єрі приміщень перевага віддається спрощеним формам. Меблі та деталі декору несуть виключно функціональне навантаження. Для виготовлення меблевих гарнітурів використовується натуральна деревина. У дизайні стилю мінімалізм використовується не більше 3-х відтінків. Вікна великого розміру вносять в приміщення ефект простору і підкреслюють всю легкість і свободу загального простору. З середини 90-х років вважався привабливим і найбільш популярним «холодний мінімалізм». У кімнатах житлових приміщень використовувався переважно білий колір, доповнений скляними шафами, тумбами та іншими деталями меблевих гарнітурів зі скла.


Мінімалізм в інтер’єрі має на увазі наявність таких особливостей:

Свобода простору – мінімум аксесуарів і меблів.

Поділ приміщення на кілька зон.

Використання оздоблювальних матеріалів природного походження (дерево, метал, скло, галька, цегла).

Багаторівневе освітлення кімнат.

Відсутність декоративних елементів, орнаментів, настінних розписів.

Простота ліній і форм.


Японський мінімалізм являє собою одну з різновидів цього стилю. Для нього характерне використання перегородок (по типу ширм), жалюзі (дерев’яні або тканинні), а також ненав’язливих аксесуарів (статуетки, скульптури, невеликі букети у вигляді ікебани). Спільний простір кімнати розділяється на певні зони за допомогою перегородок з матовим склом (розсувних), кольору підлогового або настінного покриття. Підсвічування в цьому питанні відіграє найважливішу роль – освітлювальні прилади встановлюються в конкретних частинах кімнати (на стінах, стелі або на підлозі). Як правило, світильники мають просту нехитру форму або монтуються безпосередньо в поверхню стіни або стелі. Органічно виглядають деталі з каменю або бамбука, а також абажури, виконані з рисового паперу. Стиль японського мінімалізму припускає використання скляних деталей.

Основоположником мінімалізму в архітектурі вважається Людвіг Міс ван дер Рое. «Менше – значить більше» – його слова, які підкреслюють прагнення цього стилю до вдосконалення форм через аскетизм і простоту геометрії деталей. Німецький архітектор створював неперевершені шедеври. Один з останніх його великих проектів – Национальная нова галерея, зведена в Західному Берліні.

Мінімалізм в стилі інтер’єрів сучасних приміщень – це простір для життя, яке характеризується збалансуванням тільки необхідних деталей. Важливу роль грає оснащення кімнат освітлювальними приладами. Розмір і форма світильників підбирається з урахуванням певного розміру конкретної кімнати. Найголовніше – вони повинні гармонійно поєднуватися із загальним інтер’єром і підтримувати мінімалізм в дизайні. Для обробки поверхонь використовуються спокійні тони, розбавлені вкрапленнями яскравих елементів і графіки. Скульптура в стилі мінімалізму Скульптура в стилі мінімалізму Оформлення спальні, залу або вітальні кімнати в стилі мінімалізм дозволяє організувати комфортабельні зони для відпочинку, прийому гостей або сімейних обідів. Варто відзначити, що створення інтер’єру мінімалізму – справа непроста. Необхідно мати бездоганним почуттям стилю, щоб не порушити баланс в загальній композиційної динаміки. Риси мінімалізму дуже схожі з характеристиками скандинавського стилю – їх основною метою є розширення вільного простору за рахунок відсутності зайвих елементів і використання світлої колірної гами. Кожна деталь є невід’ємною частиною декору, тому вибирати їх необхідно особливо ретельно.

Мінімалізм прийшов на зміну химерним і перенасиченим композиціям, які були притаманні стилю модерн. В архітектурі, інтер’єрі і модні течії немає нічого зайвого. Значний акцент робиться на функціональність предметів, залишаючи на другому плані зовнішній вигляд тих чи інших елементів. Сьогодні спостерігається висока популярність мінімалізму при створенні інтер’єрів в квартирах і приміщеннях комерційного спрямування.


Токио, серия

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.