Стиль дизайну “Готика”

готика

Особливості цього стилю: прагнення вгору, підкреслена вертикальність елементів, візуальне створення легкості, містика і фантастичні нереальні форми.

Незмінний готичний атрибут – це величезні вікна, стрілчасті склепіння і різнокольорові вітражі. Головною метою всього цього є доступ до будівлі максимально можливої кількості світла, створення повітряної, зваженої обстановки. Вітражі і високі склепіння надають інтер’єру витонченості і величі.

А ось стіни в стилі Готика – далеко не найголовніший елемент. Основна вимога до них – однотонність і легкість. Стіни прикрашаються яскравим розписом або настінними гобеленами. Підлоги кам’яні або дощаті. На стелі можлива декоративний розпис.

Меблі як і архітектура також прагнуть рости вгору: шафи високі, буфети на високих ніжках, а стільці і ліжка мають високі спинки. Все це імітує архітектурні деталі Готики – кріпосні замки і середньовічні церкви. Найяскравіший представник цього історичного стилю – Собор Паризької Богоматері – еталон того, як повинна виглядати справжня Готика.

В якості будівельних і оздоблювальних матеріалів використовується натуральний камінь і дерево (дуб, ялина, сосна, горіх, модрина, кедр, ялівець). Затребувана плиткова мозаїка, майоліка, розписна фігурна ліпнина з позолотою. Присутні й мотиви сталактитів, також продиктовані стилістичним прагненням вгору.

Важливу роль в стилі Готика займає колір. Барвисті вітражі і розфарбовані скульптури кожен раз по-новому переливаються на сонці. Основні кольори готики – це синій, червоний, жовтий, коричневий. Також використовуються золоті та срібні нитки.

У готичних інтер’єрах практично повністю відсутні картини. Велике поширення набуває різьблення по дереву і каменю, обробка слонової кістки, скляні і керамічні вироби. Ретельність обробки і рівень опрацювання деталей викликають тільки найвищу оцінку з боку поціновувачів.

Готика – яскравий, експресивний стиль, який своєю величчю не поступається будь-яким дорогим стилям. Сьогодні поняття Готика стало таким собі інтернаціональним, що символізує все удленение і загострене. Вплив стилю можна побачити не тільки в давньоруських шатрових храмах, але також і в знаменитих американських висотних будівлях.

Моника, кровать
https://katun.net.ua/monika-seriya/

Подивитись усі стилі дизайну.

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.